Jdi na obsah Jdi na menu
 


MC Jacob

Na začátku byla drumandbassová párty Let It Roll - právě tam se Jacob rozhodl, že taky bude MC.
Začátky samozřejmě nebyly jednoduché, chtělo to tvrdý tréning doma a pečlivé odkoukávání od zkušenějších kolegů, co disciplína MCingu vlastně obnáší. Poprvé před publikem vystoupil MC Jacob na free party Czechtek v roce 2001. Právě tam si ho všiml legendární dnb sound systém Bassbeast, Jacob se stal jeho regulérním členem a začal s Bassbeast objíždět skrz na skrz celou republiku.
Postupem času a s přibývajícími zkušenostmi se začalo o Jacobovi mluvit jako o velkém talentu mezi českými MCs a kromě svého domovského soundsystému začal vystupovat i s řadou nejen českých, ale i zahraničních DJs včetně hvězd jako Roni Size, Kenny Ken, Nicky Blackmarket , Ray Keith nebo Kid Kameleon. Krom toho si také zazpíval po boku slovutných MCs jako jsou Det, Dynamite, Junior Red One nebo General Levi. Od roku 2005 začal pravidelně vystupovat s DJkou Katchou a v létě tohoto roku také začala spolupráce s populární kapelou Skyline (www.skylineweb.cz), ke kterým ho přivedl jejich MC Nu.C. Z pozice hosta se postupně stal regulérním členem kapely a významně se podílel na jejich třetím albu Virginplatonicpanic, které vyšlo na jaře 2006 u labelu X Production.
V současnosti je Jacob MC na plný úvazek, má za sebou vystoupení na řadě festivalů u nás (Rock For People, Love Planet, Cosmic Trip, Reggae Meeting, Let It Roll...), ale i na Slovensku (Pohoda, Hodokvas) nebo v Holandsku (Eurosonic). Kromě svých pevných aktivit se momentálně věnuje i několika vedlejším projektům jako je např. The Banda (DJ Katcha, MC Lindee, MC C-Lara) nebo hostování v reggae a dancehallové crew Roca Flex....Prostě – MC Jacoba najdete všude, kde je alespoň na pár vteřin volný mikrofon.

To bylo něco o zkopčenýho o Jacobovi, ale můj vlastní názor je.. Že se mu docela daří, každá druhá holka je z něj vypleskaná, má dobrej hlas.. a opravdu dobře vypadá, se Skylinama jede taky bomby.. Na koncertě se mi moc líbilo, příště pudu zase...  No jenom bych chtěla podotknout, že sláva stoupá rychle do hlavy... Tak aby se týhle tradice Jacob nedržel... Jinak uplně super.. ;)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

10.4.09

(Pops, 13. 4. 2009 14:18)

Hej Jacobe, jak mužeš mít berle, z toho, že kopeš do pytle, seš lama :D:D:D:D:D:D:D:D